Środa, 18 Październik 2017

Jesteś tu: Home

INNE PROJEKTY POKL

ŚDS "ODNOWA"

ŚŚ "TAFLA"

Aktualności MGOPS


Pod okiem aktora

20 lipca 2016 r. obyło się w świetlicy wiejskiej w Kurowie spotkanie warsztatowe z aktorem koszalińskiego Teatru STOP, Panem Mirosławem Glinieckim. Pan Mirosław jest również reżyserem, pedagogiem, autorem scenariuszy teatralnych dla dzieci, od 29 lat związany z Ośrodkiem Teatralnym Rondo SOK w Słupsku, wykładowcą teatru i dramy w Akademii Pomorskiej w Słupsku.
Spotkanie to przebiegało w bardzo miłej atmosferze, było wiele śmiechu i radości wśród dzieci. Zaprezentowane ćwiczenia teatralne a także cenne wskazówki na długo pozostaną w pamięci młodych aktorów.

Więcej…
 
Spotkanie warsztatowe z aktorem koszalińskiego teatru

Wczoraj, 19 lipca 2016 r. obyło się w świetlicy wiejskiej w Dargini spotkanie warsztatowe z aktorem koszalińskiego Teatru STOP, Panem Mirosławem Glinieckim. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Były to dla nich wspaniałe doświadczenie. Z uwagą słuchały uwag i poleceń pana Mirosława, a przy tym świetnie się bawiły.

Więcej…
 
Szanowni Państwo,

w związku z realizacją Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych w Powiecie Koszalińskim na lata 2016-2024, Uchwałą Nr 167/2016 Zarządu Powiatu w Koszalinie z dnia 8 czerwca 2016 r. powołano zespół pn. ,,Powiatowy Konwent do Spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”.
Zespół będzie podejmował działania, które pozwolą na opracowanie wspólnych rozwiązań w ramach współpracy ze wszystkimi partnerami jednostek powiatowych, gminnych i organizacji pozarządowych realizującymi zadania w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie i ochrony ofiar przemocy.
Do składu konwentu z ramienia Gminy Bobolice została powołana Pani Jolanta Stępień, Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bobolicach.

Więcej…
 
Pierwsze Zachodniopomorskie Karty odebrane

Znamy już pierwszych właścicieli Kart. Pierwsze Zachodniopomorskie Karty Seniora i Zachodniopomorskie Karty Rodziny zostały przekazane na ręce mieszkańców naszej Gminy.
Program Kart stanowi innowacyjny instrument zwiększający aktywność społeczną, który w realny sposób wpływa na poprawę sytuacji rodzin i seniorów. Zachodniopomorskie Karty umożliwiają korzystanie z katalogu ofert: kultury, edukacji, rekreacji, transportu i usług.
Dziękujemy za udział w programie i życzymy owocnego korzystania oraz zapraszamy pozostałych mieszkańców do zwiększenia grona właścicieli Kart.

Więcej…
 
Poradnictwo specjalistyczne na terenie Gminy Bobolice

W celu wzmocnienie stabilności rodziny, ochrony przed skutkami wszelkich nieprawidłowości życiowych,  uzyskaniu pomocy w rozwiązywania sytuacji problemowych na terenie Gminy Bobolice oferowane są zróżnicowane formy wsparcia, w tym w formie poradnictwa specjalistycznego. Mieszkańcy Gminy Bobolice mają więc możliwość skorzystania z poradnictwa specjalistów, m.in. w: Centrum Wspierania Rodziny jak również Punkcie Przeciwdziałania Przemocy ,,Sens” w Bobolicach.

Więcej…
 
„Węzełek życia” jako dar ratowania życia!

Mając na względzie zmieniającą się sytuację demograficzną i wraz z nią starzenie  społeczeństwa przedstawiciele Gminy Bobolice wyszli naprzeciw załagodzeniu tego problemu i ku potrzebie usprawnienia opieki nad osobami starszymi, samotnymi, przewlekle chorymi i niepełnosprawnymi podejmując  inicjatywę wprowadzenia w Gminie Bobolice „Węzełka życia”, który wzorowany jest na akcji przeprowadzanej w różnych miastach Polski.
28 czerwca 2016 roku odbyło się w Urzędzie Miejskim w Bobolicach  spotkanie partnerów. Spotkanie skupiło wokół siebie osoby zainteresowane  podjęciem akcji, która  ma za zadanie  przede wszystkim ułatwienie niesienia pomocy w stanach zagrożenia zdrowia i życia.
Adresatami tego przedsięwzięcia są osoby samotne, w wieku powyżej 65 lat, przewlekle chore, niepełnosprawne.

Więcej…
 
Bogata oferta wypoczynku czeka na naszych najmłodszych.

Po raz kolejny zorganizowaliśmy dla dzieci i młodzieży kolonie letnie z programem w zakresie profilaktyki uzależnień oraz zostaliśmy obdarowani propozycjami wypoczynku ze strony Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w Szczecinie. Łącznie 24 naszych dzieci wyjedzie na spotkanie z letnią przygodą.
Już 22 lipca rozpoczynamy pobyt w Wiśle, miejscowości leżącej w Beskidzie Śląskim, kojarzonej głównie z osobą Adama Małysza, 23 lipca kolejna grupa wyjeżdża do Przesieki położonej w Kotlinie Kłodzkiej, a 03 sierpnia rozpoczyna się wypoczynek w Moryniu nad jeziorem Morzycko w otulinie Cedyńskiego Parku Krajobrazowego.
Organizatorzy zapewniają, że programy kolonii są tak przygotowane aby każdy uczestnik znalazł w nich coś na miarę swoich możliwości i zainteresowań.
Życzymy dzieciom wspaniałej przygody, słońca, nowych przyjaźni i dużo uśmiechu.

Więcej…
 
Gmina Bobolice przystąpiła do Programu Zachodniopomorska Karta Rodziny i Zachodniopomorska Karta Seniora

Od 12 maja 2016 r. przyjmujemy wnioski o wydanie Kart. Przyznanie Karty następuje na podstawie wniosku złożonego w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Bobolicach przez mieszkańców Gminy Bobolice.

Wsparciem objęte są rodziny z minimum dwojgiem dzieci oraz osoby starsze, które będą mogły skorzystać na preferencyjnych warunkach z katalogu ofert: kultury, edukacji, rekreacji, transportu i usług.

O wydanie Zachodniopomorskiej Karty Rodziny mogą ubiegać się:
a) rodzice prowadzący wspólne gospodarstwo domowe z minimum dwojgiem dzieci,
b) rodziny zastępcze zamieszkałe pod wspólnym adresem,
c) rodzinne domy dziecka.

W przypadku rodzica Karta wydawana jest na czas nieokreślony. Natomiast dla dzieci Karta wydawana jest na czas określony, tj. do osiągnięcia przez dziecko 18 roku życia. W przypadku dzieci, które po 18 roku życia kontynuują naukę, możliwe jest na ich wniosek wydanie kolejnej Karty ważnej do ukończenia 26 roku życia dziecka. Karta wydawana jest bezpłatnie.

Więcej…
 
Czysty Aniołek w Bobolicach, podsumowanie akcji

Serdecznie dziękujemy, w imieniu najmłodszych mieszkańców naszej gminy, za wsparcie Akcji „Czysty Aniołek” realizowanej przez Stowarzyszenie „Piękne Anioły”.
W akcję chętnie włączyli się Boboliczanie, społeczność naszej gminy, na którą zawsze można liczyć. Wielu przedsiębiorców, prywatnych firm, szkoły, dzieci, każdy podarował coś od siebie. Dziękuję Darczyńcom, dziękuję również P.Dorocie Tomczak za koordynowanie akcji.

Więcej…
 
Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

W dniu 18.06.2016 r. z okazji Jubileuszowego X Dnia Rodzicielstwa Zastępczego w powiecie koszalińskim, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Koszalinie po raz dziesiąty organizowało rodzinną imprezę integracyjną, która odbyła się na terenach rekreacyjnych Domu Pomocz Społecznej dla Dzieci w Nowych Bielicach. Wielka rodzinna uroczystość adresowana jest przede wszystkim do rodzin zastępczych z powiatu koszalińskiego, usamodzielnianych wychowanków rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo – wychowawczych oraz wychowanków Domów Pomocy Społecznej dla dzieci.
Uroczystość stanowi idealną okazję do wspólnej zabawy w plenerze, integracji rodzin zastępczych i dzieci ze wszystkich gmin powiatu. Głównym celem uroczystości jest promowanie idei rodzicielstwa zastępczego w naszym powiecie. Tegoroczne Rodzinalia odbyły się w konwencji bajkowej.

Więcej…
 
Z pomocą dla seniorów…

 

 

Z uwagi na zmieniającą się sytuację demograficzną problem starzenia się społeczeństwa w naszym kraju i naszej gminie staje się jednym z ważniejszych problemów społecznych. Okres starości najczęściej wiąże się ze zmniejszeniem sprawności fizycznej i niepełnoprawnością, ograniczając lub wręcz uniemożliwiając korzystanie w pełni z różnych form życia społecznego oraz przysługujących każdemu obywatelowi praw.

Wychodząc naprzeciw potrzebie usprawnienia opieki nad osobami starszymi, samotnymi, przewlekle chorymi i niepełnosprawnymi podjęliśmy inicjatywę o wprowadzeniu w Gminie Bobolice „Węzełka życia”. Jest ona wzorowana na akcji przeprowadzanej w różnych miastach Polski (np. pod hasłem koperta życia m.in. w Szczecinie, Gogolinie, Warszawie, Radomiu, Rudzie Śląskiej, Bochni), na białogardzkiej akcji „Koszulka życia” wdrożonej przez Fundację Pomocy Rodzinie. Ma na celu przede wszystkim ułatwienie niesienia pomocy w stanach zagrożenia zdrowia i życia. Adresatami tego przedsięwzięcia są osoby samotne, w wieku powyżej 65 lat, przewlekle chore, niepełnosprawne.

Więcej…
 
Warsztaty „Dasz radę Seniorze!

Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Edukacyjno-Społecznych

zaprasza na

warsztaty „Dasz radę Seniorze!”,

które odbędą się 4 lipca (poniedziałek) oraz 7 lipca (czwartek) 2016 r.

w godz. 10:00-13:00

w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury, Plac Zwycięstwa 5, 76-020 Bobolice

Warsztat realizowany jest w ramach zadania publicznego „Dasz radę Seniorze!” współfinansowanego z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

Warsztat jest skierowany do mieszkańców gminy Bobolice oraz okolic:

- w wieku powyżej 60 lat

- członków organizacji pozarządowych zrzeszających osoby w wieku powyżej 60 lat,

- członków organizacji pozarządowych prowadzących działalność statutową na rzecz osób powyżej 60 lat

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 10 z 95