Środa, 18 Październik 2017

Jesteś tu: Home

INNE PROJEKTY POKL

ŚDS "ODNOWA"

ŚŚ "TAFLA"

Aktualności MGOPS


„Podziel się posiłkiem w Biedronce”

W piątek 23 i w sobotę 24 września 2016 r. już po raz kolejny będziemy mogli udowodnić, że mamy wielkie i chętne do pomocy serca. Wolontariusze ze świetlic wiejskich z terenu gminy Bobolice i ze Świetlicy Środowiskowej „Tafla” w Bobolicach liczą na Państwa. Pamiętajmy - zwykła wizyta w sklepie w już niedługo może zamienić się w niezwykłą pomoc.
Zachęcamy do przekazywania oleju, płatków śniadaniowych, mleka UHT oraz przetworów mięsnych, warzywnych i owocowych, czyli produktów z długą datą przydatności do spożycia.

Dzielenie się to nic trudnego!

Zebrane produkty podczas akcji w Bobolicach zostaną przekazane na przygotowanie posiłków dla dzieci z terenu miasta i gminy Bobolice.

Więcej…
 
Stoisko „Węzełek życia” na Dożynkach Gminnych

 

Podczas tegorocznych Dożynek Gminnych, 10 września 2016 r. zostało zorganizowane stoisko promocyjne akcji społecznej pt. „Węzełek życia”. Gmina Bobolice realizuje projekt socjalny pt. „Węzełek życia” – pilotażowy program wsparcia osób starszych w Gminie Bobolice. Adresatami tego przedsięwzięcia są osoby samotne, w wieku powyżej 65 lat, przewlekle chore, niepełnosprawne. W sytuacji zagrożenia zdrowia i życia, właśnie taki „węzełek życia” może być jedynym źródłem informacji o chorobach, uczuleniach, czy grupie krwi, ale przede wszystkim o kontakcie do najbliższych.
Na stoisku można było pobrać zestaw „Węzełek życia” dla bliskiej osoby, sąsiada, znajomych…
Zapraszamy mieszkańców Gminy Bobolice do pobrania zestawu „Węzełek życia”

Więcej…
 
Terminy przyjęć specjalistów - poradnictwo specjalistyczne wrzesień 2016 r.
 
Pomoc żywnościowa

Szanowni Państwo, Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Koszalinie rozpoczyna realizację projektu w ramach Podprogramu 2016 Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020. Rozpoczęcie realizacji skierowań wydawanych przez Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bobolicach rozpocznie się od 5 września 2016 r.
Wydawanie żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 2020 dla mieszkańców gminy Bobolice odbywać się będzie w magazynie przy Oddziale Rejonowym PCK przy ulicy Grunwaldzkiej 20 w Koszalinie, wg poniższych zasad:
1.W celu uzyskania wsparcia należy zgłosić się do Biura Oddziału Rejonowego PCK, ul. Grunwaldzka 20 w Koszalinie:
-za pierwszym razem z podpisanym skierowaniem wydanym przez Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bobolicach,
-za każdym kolejnym razem z kartą ewidencji wydania artykułów (które otrzymają Państwo podczas pierwszej wizyty w PCK).
Biuro czynne jest w godzinach 8.00 – 13.30

Więcej…
 
Pudełko wyobraźni w Kurowie i w Dargini

Od maja br. w świetlicach wiejskich w Kurowie i Dargini realizowany był projekt pt. „Pudełko wyobraźni” – warsztaty teatralne dla dzieci w świetlicach wiejskich w Kurowie i Dargini”, w ramach ogłoszonego przez Koszalińską Agencję Rozwoju Regionalnego Projektu : „MIKRODOTACJE- Małe Inicjatywy Lokalne”, realizowanego przez Koszalińską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. stanowiącego część realizacji Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.
Teatr jest świetną przestrzenią spotkania dziewczyn i chłopaków – odważnych i nieśmiałych, urodzonych mówców i upartych milczków, pasjonatów astronomii i różowych rajstop… Podczas warsztatów dzieci obcowały z literaturą i muzyką, ale przede wszystkim używały wyobraźni. Zajęcia odbywały się raz w tygodniu i miały charakter zabawy, poprzez którą dzieciaki poznawały i stworzyły teatr.

Więcej…
 
„Węzełek życia” uratuje życie

 

Gmina Bobolice przystąpiła do realizacji projektu socjalnego pt. „Węzełek życia” – pilotażowy program wsparcia osób starszych w Gminie Bobolice. Adresatami tego przedsięwzięcia są osoby samotne, w wieku powyżej 65 lat, przewlekle chore, niepełnosprawne.
W sytuacji zagrożenia zdrowia i życia, właśnie taki „węzełek życia” może być jedynym źródłem informacji o chorobach, uczuleniach, czy grupie krwi, ale przede wszystkim o kontakcie do najbliższych. Kartę informacyjną wypełnia osoba starsza, która ją otrzymała przy ewentualnej pomocy partnerów projektu, zajmujących się dystrybucją zestawów. Sama koperta powinna się znajdować w lodówce. Dlaczego akurat tam? Ponieważ to urządzenie jest w prawie każdym domu i najłatwiej je ratownikom zlokalizować.

Więcej…
 
Młodzi aktorzy na scenie Jarmarku Odpustowego

Podczas tegorocznego Jarmarku Odpustowego w Bobolicach na scenie zaprezentowały się zespoły teatralne dziecięce z miejscowości Dargiń i Kurowo. Tam w okresie wakacji pod kierunkiem pań świetliczanek dzieci i młodzież przygotowały dwa przestawienia jedno z nich to Kopciuszek, a drugie to oczywiście Czerwony Kapturek. Dzieci ze świetlic w Darginii i Kurowie uczestniczyły w profesjonalnych warsztatach prowadzonych przez aktora koszalińskiego Teatru Stop.

Więcej…
 
Ostrzeżenie przed nieuczciwymi praktykami firmy "Nasza S.A."

Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Koszalinie ostrzega przed nieuczciwymi praktykami rynkowymi stosowanymi przez przedstawicieli firmy telekomunikacyjnej "Nasza S.A." z siedziba w Warszawie. Praktyki te polegają na podszywaniu się pod pracowników firmy "Orange Polska S.A."
Rzecznik apeluje o rozwagę i ostrożność oraz o czytanie dokumentów przed ich podpisywaniem. Wszystkich pokrzywdzonych rzecznik zaprasza do biura mieszczącego się w siedzibę naszego starostwa.

Więcej…
 
Mobilny Punkt Informacji dla Osób Niepełnosprawnych

Fundacja PROGRESJA ze Słupska realizuje projekt „Punkt Informacji dla Osób Niepełnosprawnych PION” współfinansowany z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W ramach tego przedsięwzięcia świadczy kompleksowe wsparcie w zakresie poradnictwa i informacji na temat rehabilitacji społeczno-zawodowej osób niepełnosprawnych.
Już 17 sierpnia 2016 r. w godzinach od 11.00 do 14.00 w Punkcie Konsultacyjnym przy Urzędzie Miejskim w Bobolicach w ramach Mobilnego Punkty Informacji dla Osób Niepełnosprawnych specjaliści będą udzielać osobom niepełnosprawnym, opiekunom, rodzinom wsparcia merytorycznego. Pomagać będą również  przy aplikacji wniosków o dofinansowania, kierować osoby gdzie mają złożyć wniosek i wytłumaczą procedury dalszego postępowania.
W ramach mPION specjaliści pomagają również pracodawcom w procedurze dotyczącej dofinansowania do wynagrodzeń dla niepełnosprawnych pracowników (pomoc przy aplikacji wniosku rejestracyjnego, przepisy dot. dofinansowań i refundacji).
Serdecznie zapraszamy osoby z niepełnosprawnością, ich opiekunów, rodziny i pracodawców.

Więcej…
 
Wakacje 2016

Najmłodsi mieszkańcy naszej gminy mogą w okresie wakacji skorzystać z kilku form zorganizowanego wypoczynku.
23 lipca młodzież rozpoczęła pobyt w Wiśle, miejscowości leżącej w Beskidzie Śląskim. Organizacją wypoczynku zajęło się Małopolskie Centrum Profilaktyki z Krakowa w oparciu o umowę z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej. W czasie trwania kolonii realizowany będzie program profilaktyczno – wychowawczy. Kolejną formą spędzenia wolnego od nauki czasu jest kolonia zorganizowana przez Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

Więcej…
 
Węzełek życia dla seniorów

Jak już wcześniej Państwa informowaliśmy Gmina Bobolice przystąpiła do realizacji projektu socjalnego pt. „Węzełek życia” – pilotażowy program wsparcia osób starszych w Gminie Bobolice. Inicjatywa wzorowana jest na akcji przeprowadzanej w różnych miastach Polski (np. pod hasłem koperta życia m.in. w Szczecinie, Gogolinie, Warszawie, Radomiu, Rudzie Śląskiej, Bochni, Białogardzie).

28 czerwca 2016 roku odbyło się w Urzędzie Miejskim w Bobolicach spotkanie partnerów. Spotkanie skupiło wokół siebie osoby zainteresowane podjęciem akcji, która ma za zadanie przede wszystkim ułatwienie niesienia pomocy w stanach zagrożenia zdrowia i życia.

Adresatami tego przedsięwzięcia są osoby samotne, w wieku powyżej 65 lat, przewlekle chore, niepełnosprawne. Osoby starsze z racji wieku zmagają się z różnego rodzaju chorobami oraz dolegliwościami. Bardzo często prowadzą też samodzielnie swoje gospodarstwo domowe. To wszystko sprawia, że w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia, właśnie taki węzełek życia może być jedynym źródłem informacji o chorobach, uczuleniach, czy grupie krwi, ale przede wszystkim o kontakcie do najbliższych.

Więcej…
 
Pomoc materialna 2016/2017

Uprzejmie Państwa informuję, iż zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej w sprawie uchwalenia Regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Bobolice wniosek o przyznanie stypendium bądź zasiłku szkolnego na rok szkolny 2016/2017 należy złożyć w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bobolicach przy ul. J. Narodowej 13.
Wniosek wraz z załącznikami należy składać u pracowników socjalnych w terminie do dnia 15 września 2016 r, natomiast w przypadku słuchaczy kolegiów nauczycielskich, nauczycielskich kolegiów języków obcych i kolegiów pracowników służb społecznych do dnia 15 października 2016 r.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 9 z 95