Poniedziałek, 18 Grudzień 2017

Jesteś tu: Home „Damy Radę” „Damy Radę”

INNE PROJEKTY POKL

ŚDS "ODNOWA"

ŚŚ "TAFLA"

„Damy Radę”

 

Projekt edukacyjny „Damy Radę”, którego pomysłodawca i realizatorem jest Fundacja TZMO SA Razem Zmieniamy Świat skierowany jest do osób opiekujących się w domu swoimi niesamodzielnymi bliskimi.
Główny cel projektu to pomoc osobom, które stanęły w obliczu konieczności zapewnienia opieki swoim bliskim z powodu ich zaawansowanego wieku, niepełnosprawności lub przewlekłej choroby.

Z myślą o nich powstał poradnik „Damy Radę”, który gromadzi najważniejsze informacje i wskazówki przydatne w opiece nad przewlekle chorym w domu (kwestie organizacyjne, pielęgnacyjne, psychologiczne, prawne). Poradnik można pobrać pod adresem: http://damy-rade.info/pobierz-lub-zamow/ Dla osób, które chciałyby poszerzać swoją wiedzę w sposób praktyczny, będą zorganizowane bezpłatne warsztaty z udziałem ekspertów do spraw opieki nad osobami niesamodzielnymi. Podczas warsztatów opiekunowie uczą się m.in. prawidłowej pielęgnacji i toalety chorego, dobierania odpowiednich wyrobów chłonnych oraz poznają techniki profilaktyki przeciwodleżynowej. Uczestnictwo w warsztatach daje także możliwość indywidualnej konsultacji ze specjalistą na temat konkretnego problemu, z którym opiekun sobie nie radzi.
Wszelkie niezbędne informacje możecie Państwo uzyskać ze strony internetowej www.damy-rade.info.

Jolanta Stępień