Wtorek, 20 Luty 2018

Jesteś tu: Home Zachodniopomorska Karta Rodziny i Zachodniopomorska Karta Seniora Zachodniopomorska Karta Rodziny i Zachodniopomorska Karta Seniora

INNE PROJEKTY POKL

ŚDS "ODNOWA"

ŚŚ "TAFLA"

Zachodniopomorska Karta Rodziny i Zachodniopomorska Karta Seniora

11 maja 2016 r. w Urzędzie Miejskim w Bobolicach w obecności przedstawicieli naszej Gminy oraz przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie odbyło się uroczyste podpisanie Porozumienia Partnerskiego dotyczącego wprowadzenia na terenie naszej gminy Zachodniopomorskiej Karty Rodziny i Zachodniopomorskiej Karty Seniora.

Umowę w imieniu Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego podpisał Wicemarszałek Pan Tomasz Sobieraj oraz Pani Anna Mieczkowska członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, w imieniu Burmistrza Bobolic Pani W-ce Burmistrz Grażyna Wiater oraz Jolanta Stępień Kierownik Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bobolicach. W spotkaniu uczestniczyła również Pani Dorota Rybarska – Jarosz - Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Szczecinie oraz Pan Krzysztof Dziadul – Sekretarz Gminy Bobolice.
Działaniami Zachodniopomorskiej Karty Rodziny i Zachodniopomorskiej Karty Seniora objęte będą rodziny z minimum dwojgiem dzieci oraz osoby starsze, które ukończyły 60 rok życia. Program Kart stanowi innowacyjny instrument zwiększający aktywność społeczną, który w realny sposób wpłynie na poprawę sytuacji rodzin i seniorów.
Zachodniopomorskie Karty umożliwiają korzystanie na preferencyjnych warunkach z katalogu ofert: kultury, edukacji, rekreacji, transportu i usług. Pozwala na to system ulg, zniżek i rabatów zagwarantowanych przez partnerów przystępujących do Programu.
Obsługę realizacji zadania powierzono Miejsko – Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Bobolicach. O szczegółach poinformujemy Państwa w terminie późniejszym.
Zapraszamy państwa do zapoznania się z katalogiem ulg i zniżek na stronie www. rodzina.wzp.pl

Jolanta Stępień