Poniedziałek, 18 Grudzień 2017

Jesteś tu: Home Brzegiem morza Nordic Walking

INNE PROJEKTY POKL

ŚDS "ODNOWA"

ŚŚ "TAFLA"

Brzegiem morza Nordic Walking

 


 

Aktywność fizyczna jest istotna w każdym wieku. Dla zdrowia, dla kondycji, dla lepszego samopoczucia. Nordic Walking polega na marszu ze specjalnymi kijkami. W porównaniu do zwykłego marszu NW angażuje prawie wszystkie mięśnie i połączenia stawowe, co prowadzi do ich usprawnienia. Umożliwia regulację obciążenia lewej bądź prawej strony ciała a także zdecydowane zwiększenie pracy górnej części ciała. Kijki pomagają w utrzymaniu właściwej postawy, równowagi i stabilności w chodzie. Ponadto marsze NW umożliwiają skuteczne spalania nadmiaru zbędnych kalorii oraz znacząco usprawniają układ oddechowy i krążenia.

 

 

24 września grupa seniorów i młodszych brała udział w marszu Nordic Walking „Brzegiem morza”. Brzegiem Bałtyku i jeziora Jamno seniorzy pokonali ponad 13 km.
Zadanie realizowane w ramach projektu pt. „Ciesz się życiem seniorze!” współfinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020 – edycja 2017.

 

Halina Michalak