Poniedziałek, 18 Grudzień 2017

Jesteś tu: Home Projekty kierowane do osób niepełnosprawnych „Światełko do nieba”

INNE PROJEKTY POKL

ŚDS "ODNOWA"

ŚŚ "TAFLA"

„Światełko do nieba”

       30 listopada w ŚDS „Odnowa” odbyła się integracyjna zabawa andrzejkowa podsumowująca działania realizowane w ramach projektu z zakresu funkcjonowania i rozwoju sieci oparcia społecznego dla osób z zaburzeniami psychicznymi pn: „Światełko do nieba”.
      W spotkaniu udział wzięli uczestnicy zajęć z ŚDS „Oaza” z Krągu, ŚDS „Odnowa” oraz niepełnosprawne dzieci wraz z opiekunami z gminy Bobolice. Projekt realizowany był od sierpnia do końca listopada br., udział w warsztatach wzięło 45 niepełnosprawnych osób.

       W trakcie warsztatów powstało wiele unikatowych ręcznie wykonanych prac, między innymi obrazy wykonane techniką suchej pasteli, płaskorzeźby, malowana ceramika, ozdoby i stroiki świąteczne oraz wiele innych niepowtarzalnych prac, które organizatorzy przekażą na Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – Jurka Owsiaka. Podczas andrzejkowego spotkania wszyscy uczestnicy warsztatów zostali nagrodzeni za trud, wysiłek i zaangażowanie jakim wykazali się podczas realizacji projektu.
      Organizatorzy składają gorące podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu. Pragnę przypomnieć, iż projekt dofinansowany był przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Emilia Walter