Współpraca na poziomie lokalnym, regionalnym i krajowym
1.NZOZ „Asklepios” w Bobolicach i Przychodnia lekarska „Amelia” Piotr Burgieł Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bobolicach współpracuje z przedstawicielami ochrony zdrowia w zakresie: diagnozowania rodzin i osób pod kątem prawidłowego wypełniania funkcji opiekuńczo wychowawczych, oceny stanu zdrowia i ewentualnego wsparcia w formie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania, pomocy w umieszczeniu w zakładach opieki leczniczej lub domach pomocy społecznej. Przedstawiciel ochrony zdrowia jest członkiem Zespołu Interdyscyplinarnego, pielęgniarki środowiskowe biorą czynny udział w spotkaniach grup roboczych działających w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Pracownicy socjalni korzystają z wsparcia przychodni lekarskich działających na terenie gminy Bobolice w świadczonej pracy socjalnej na rzecz osób starszych, osób bezdomnych, osób uzależnionych wymagających pilnej interwencji służb pomocowych.
2.Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych w Bobolicach .Pomoc ośrodka pomocy społecznej poprzez wsparcie przy realizacji celów statutowych SWIS 2. W ramach działalności Stowarzyszenia funkcjonuje: Punkt Przeciwdziałania Przemocy „Sens”,Bobolicki Uniwersytet Trzeciego Wieku. Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych w Bobolicach jest partnerem partnerstwa lokalnego „Bobolice bez barier”. Realizuje projekty na rzecz społeczności lokalnej.
3.Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Koszalinie. Współpraca w ramach Partnerstwa Lokalnego „Bobolice bez barier” – współpraca Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bobolicach, Urzędu Miasta w Bobolicach oraz Polskiego Czerwonego Krzyża Oddziału Rejonowego w Koszalinie .
4.Caritas Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej w Koszalinie.Współpraca w ramach Partnerstwa Lokalnego „Bobolice bez barier” – współpraca Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bobolicach, Urzędu Miasta w Bobolicach oraz Caritas Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej .
5.Współpraca pomiędzy MGOPS a ZK w Starem Bornem w 2024 r. opierał się na Porozumieniu zawartym w dniu 28.10.2015 r., którego intencją jest organizacja różnych form pomocy na rzecz osób zwalnianych z Zakładów Karnych i Aresztów Śledczych oraz rodzin osób pozbawionych wolności. W dniu 27 sierpnia 2024 r. zostało zawarte nowe porozumienie, cel pozostał ten sam, natomiast zakres współpracy został znacznie rozszerzony.
6.Ośrodek Rehabilitacyjno-Postresocjalizacyjny w Darżewie. Na terenie Gminy Bobolice funkcjonuje Ośrodek Rehabilitacyjno – Postresocjalizacyjny w Darżewie, którego działalność ukierunkowana jest przede wszystkim na pracę z osobami uzależnionymi od środków psychoaktywnych oraz na pracę z osobami bezdomnymi. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bobolicach w ramach podpisanej umowy przy współpracy z ORP w Darżewie wspomaga osoby bezdomne w zakresie: zapewnienia schronienia, terapii, opieki medycznej oraz wsparcia w formie pracy socjalnej.