Poniedziałek, 18 Grudzień 2017

Jesteś tu: Home Podziel się posiłkiem

INNE PROJEKTY POKL

ŚDS "ODNOWA"

ŚŚ "TAFLA"

Podziel się posiłkiem

Akcja "Podziel się posiłkiem" organizowana jest w Polsce corocznie od kilkunastu lat. Na przełomie września i października w większych sklepach na terenie całego kraju spotkać można wolontariuszy zbierających żywność, przekazywaną później na pomoc dzieciom z niedożywieniem.
Gmina Bobolice po raz kolejny włączyła się do tek akcji. W tym roku wolontariusze ze świetlic wiejskich w Dargini, Głodowej i Kurowie zbierali żywność do koszy ustawionych na terenie dyskontu spożywczego „Biedronka”. Każdego klienta sklepu witały uśmiechnięte dzieci, młodzież i opiekunowie, którzy wręczali ulotki. Łącznie przez te dwa dni w akcji wzięło udział 14 wolontariuszy. Jak zawsze stanęli na wysokości zadania, aby wspomóc potrzebujące dzieci oraz mieszkańców z terenu miasta i gminy Bobolice.

Los drugiego człowieka oraz sytuacja rodziny w potrzebie nie jest nam obojętna. Społeczeństwo gminy Bobolice okazało „ogromne swoje serce" poprzez aktywny udział w tej akcji. Połączyła Nas wszystkich chęć niesienia pomocy tym, którzy wymagają naszego wsparcia. Pomimo, iż każdy z Nas również boryka się z różnymi trudnościami życiowymi potrafiliśmy podzielić się i wesprzeć tą akcję wkładając do kosza wolontariuszom żywność różnego rodzaju. Za to wszystko serdecznie dziękujemy
W efekcie udało się zebrać 250,904 kg żywności !
Zebrana żywność to m.in: cukier, mąka, olej, makaron, konserwy mięsne, konserwy, płatki śniadaniowe dla dzieci, mleko, słodycze, ryż itp.
Zbiórka ta nie byłaby możliwa, bez bardzo dobrej współpracy z kierownictwem i wszystkimi pracownikami sklepu Biedronka, a przede wszystkim dzięki pracy niezawodnych wolontariuszy ze świetlic z terenu gminy Bobolice.

 

Halina Michalak
MGOPS Bobolice